person

ZOŠTÍHLENIE TVÁRE – MASSETER

Ošetrenie botulotoxínom využíva veľa žien alebo mužov, ktorí majú hranatý typ tváre a túžia po jemnom, oválnom type. Pre tých, ktorých trápi škrípanie zubov, ich zatínanie nie len pri hneve je toto ošetrenie veľmi účinným prostriedkom.

Priebeh ošetrenia: zákrok je jednoduchý, rýchly a účinný. Lekár si označí miesto vpichu, kde bezprostredne aplikuje tenkou ihlou látku do príslušnej oblasti. Samotné injekčné podanie nie je bolestivé, môžeme ho prirovnať ku štipnutiu. Aplikáciu môže vykonávať len skúsený lekár, ktorý dokonale ovláda anatómiu.

Efekt zákroku: oslabením žuvacieho svalu aplikáciou botulotoxínu sa zredukuje jeho veľkosť, čo zjemní ovál tváre – pôsobí štíhlejšie a jemnejšie. Škrípanie a zatínanie zubov je minimalizované.

Dĺžka efektu: samotný efekt nastupuje po 48 -72 hodinách a plne sa rozvinie do 2 týždňov. Samotná dĺžka efektu obvykle 4-9 mesiacov.

Komu je zákrok určený: pre všetky ženy a mužov, ktorí chcú získať štíhlejšiu tvár a odstrániť škrípanie a zatínanie zubov.

Kontraindikácie: gravidita, dojčenie, zápal v mieste vpichu, vírusové ochorenie, herpes.

Nežiadúce účinky: po vpichu môže niekoľko minút pretrvávať jemné brnenie a začervenanie, poprípade drobná modrinka, ktorá do niekoľko dní vymizne.

Opakovanie: obvykle stačí jedno sedenie, druhé spravidla 2-3 mesiace a potom stačí 1 x ročne.

Rekonvalescencia: žiadna

Kontaktujte nás

Inštitút estetickej medicíny
Hollého ulica č. 4
902 01 Pezinok

Objednávky na zákroky:   

+ 421 910 111 669

Bezplatná linka: 0800 500 511

Informácie o zákrokoch: iem@iem.sk, recepcia@iem.sk

Newsletter