AUGMENTÁCIA PIER

Čo mám robiť, keď mám naplánovanú augmentácii pier a vyskytol sa mi opar?

Pokiaľ ste dva týždne pred plánovaným zákrokom prekonali nejaké vírusové ochorenie pier alebo ústnej dutiny (afty, opary, infekčné kútiky, čapy na mandliach alebo akné), prípadne iné vírusové ochorenie, odporúčame preložiť termín zákroku, aby sa predišlo komplikáciám.

Pre koho nie je augmentácia pier vhodná?

Zväčšovanie pier sa neodporúča osobám, ktoré majú v čase, keď má byť vykonaný zákrok, na perách, okolo pier alebo v dutine ústnej prejavy infekcie (afty, opary, infekčné kútiky, čapy na mandliach alebo akné). Zákroku by sa mali strániť i osoby, ktoré sú prechladnuté, prípadne osoby, ktoré dlhodobo užívajú kortikosteroidy.

Ako vyzerá domáca starostlivosť po augmentácii pier?

V prípade, že ste si nechali zväčšiť pery injekčnou aplikáciou syntetických materiálov alebo vlastného tuku, nie je nutná prílišná rekonvalescencia. Pacient môže bezprostredne po zákroku odísť domov, pretože dočasné zväčšovania pier sú vykonávané ambulantne, bez nutnosti narkózy. Opuch či drobné modriny zostávajú na perách približne 3 až 6 dní. Odporúča sa pery chladiť a predísť tým nepríjemnému opuchu.

Čo možno od augmentácie pier očakávať?

Augmentáciou pier získate zmyselnejšie pery, zvýrazníte ich kontúry, vyriešite problémy s asymetrickými perami a rôznymi inými deformitami. Augmentácia pier taktiež pomáha vyhladiť drobné vrásky nad hornou perou.

Kto je vhodný kandidát pre augmentácii pier?

Augmentácia pier je vhodná najmä pre ženy, ktoré chcú zmeniť vzhľad a tvar svojich pier, dodať im na objeme, respektíve nejakým spôsobom pery vylepšiť a pôsobiť zmyselnejšie. Netreba zabúdať ani na ženy, ktoré vedia čo od zákroku očakávať a ich predstavy nie sú prehnané.

Aké výhody má zväčšovania pier kyselinou hyalurónovou oproti iným augmentačným technikám?

Výhoda tejto metódy spočíva v tom, že vykonávaný zákrok je rýchly, nie je pri ňom potrebná žiadna anestézia a následná rekonvalescencia trvá iba niekoľko dní. Výsledný efekt je vidieť (napriek miernemu opuchu) okamžite, čo ocení každá žena, ktorá augmentácii pier podstúpila. Ďalšou výhodou je dočasný efekt zväčšovania pier a teda možnosť vrátiť sa k pôvodnej image v prípade, že sa sama sebe s plnšími perami páčiť nebudete.

Akými metódami sa zväčšujú pery dočasne?

Dočasné zväčšovanie pier sa vykonáva aplikáciou tekutých výplní do pier. Jedná sa o kolagén, kyselinu hyalurónovú o vlastný tuk. Injekčné metódy aplikácie látok do pier sú veľmi moderné, účinné a takmer bezbolestné.

RESURF M22

Čím je frakčný resurfing laserom Resurf M22 jedinečný?

V súčasnosti sa jedná o najúčinnejšie omladzujúce ošetrenie odstraňujúce vrásky, pigmentácie, jazvy, povädnutú pleť či pigmentové škvrny. Taktiež vypína pokožku, kontúry tváre a odstraňuje drobné cievky.

Som muž a už niekoľko rokov ma trápia rozšírené póry a pigmentové škvrny. Môže mi pomôcť práve tento typ ošetrenia?

Ošetrenie laserom Resurf M22 je vyhľadávané aj u mužov. Umožňuje liečbu viacerých kožných problémov naraz a to bez ohľadu na fototyp pokožky a pohlavie jedinca. Zákrok sa vykonáva ambulantne a je neablatívny, čiže bez následného šúpania kože.

Čo možno očakávať pred a bezprostredne po zákroku?

Zhruba 45 minút pred ním sa ošetrovaná oblasť potrie anestetickou masťou. Laserové ošetrenie celej tváre trvá približne 30 minút. Po zákroku je pokožka červená, no jej začervenanie do niekoľkých dní celkom vymizne. Už druhý až tretí deň po zákroku je možné použiť make-up. Výsledný efekt vydrží až niekoľko rokov.

DIAGNOSTIKA ZNAMIENOK

Prečo je práve dermatoskop na diagnostiku znamienok tým najlepším spôsobom?

Dermatoskop dokáže zväčšiť obraz vyšetrovaného znamienka až 50x, vďaka čomu lekár vie spozorovať mnoho jeho špecifických rysov neviditeľných voľným okom, respektíve s istotou určiť, či je znamienko neškodné alebo podozrivé.

Aké sú najčastejšie rizikové faktory pre vznik melanómu?

Rizikové faktory pre vznik melanómu sú predovšetkým genetické dispozície, oslabený imunitný systém, melanóm v rodine alebo už skôr prekonaný melanóm, ďalej chemoterapia, rádioterapia alebo mnohopočetné dysplastické névy. Tým najdôležitejším faktorom je však slnko, ktoré stimuluje telo k produkcii melanínu – kožného farbiva. To má pokožku chrániť pred škodlivým UV žiarením. Každé spálenie kože riziko vzniku melanómu mnohonásobne zvyšuje, a to obzvlášť v detskom veku.

Akým najbezpečnejším spôsobom možno znamienko odstrániť?

Najefektívnejším moderným spôsobom odstránenia znamienok či pieh býva laserová liečba, ktorá je dnes vyhľadávaná ďaleko častejšie než klasické chirurgické riešenie. Certifikované americké lasery (napríklad CO2 resurfacingový laser), bývajú vedecky testované, úradne patentované, bezpečné a preukázateľne účinné. Ošetrenia pomocou nich sú neinvazívne, veľmi rýchle a spoľahlivé, vďaka čomu sa pacient po ich absolvovaní nemusí v ničom obmedzovať. CO2 laser spoľahlivo odstráni i fibrómy, papilómy, bradavice, pigmentové a starecké škvrny, jazvy po akné a podobne.

FOTOOMLADENIE

Aký vplyv má fotoomladenie na pokožku?

Fotoomladenie pulzným svetlom je ucelený proces, ktorý pôsobí na všetky defekty pleti vzniknuté v dôsledku starnutia pokožky. Výsledkom je výrazné dlhodobé zlepšenie kvality pleti, ošetrenie navracia pokožke jemnosť, sviežosť i hebkosť a zmierňuje viditeľné známky starnutia.

Pomôže aj pri odstránení kapilár?

Áno.Ošetrenie fotoomladením pomáha nielen zmierniť rôzne nedokonalosti spôsobené narušením žiliek a kapilár (drobné červené žilky), no dokáže tiež zosvetliť pigmentové škvrny, uzavrieť rozšírené póry, odstrániť jazvy po akné a zmierniť rôzne nedokonalosti spôsobené narušením žiliek.

Je možné kombinovať fotoomladenie aj s inými ošetreniami?

Fotoomladenie je možné kombinovať spolu s ďalšími ošetreniami ako mikrodermabrázia, aplikácia AHA kyselín, botulotoxínu, výplní a podobne. Fotoomladenie je možné prevádzkovať ako na tvári, tak aj na ostatných častiach tela vystavovaných slnečným lúčom (krk, dekolt a ruky).

TERAPIA KYSLÍKOM OXY

Ako často oxygenoterapiu absolvovať, aby pacient pocítil jej účinky?

Je to veľmi individuálne, podaktorý organizmus reaguje veľmi dobre napríklad už na jednu kúru týždenne (stačí 30-45 minút), iný človek využíva kúru denne, pretože mu pomáha pri riešení konkrétnejších zdravotných problémov.

S akými ťažkosťami nám terapia kyslíkom pomôže?

Oxygenoterapiou posilníte obranyschopnosť organizmu proti infekciám, cievnym i nádorovým ochoreniam. Chránite sa pred migrénou a stresmi, vysokým krvným tlakom, cukrovkou, vredmi predkolenia, posilňujete organizmus pred operáciami i v pooperačných stavoch.

Ako často oxygenoterapiu absolvovať, aby som cítila efekt?

Odpoveď na túto otázku sa nedá zovšeobecniť. Niekomu stačí jedna kúra (30-45 minút) a cíti sa veľmi dobre, tuhý fajčiar, alebo človek trpiaci silnými migrénami, zas berie kúru denne.

A v prípade, že je človek zdravý?

Aj vtedy, ak človek žiadne zdravotné problémy nepociťuje, oxygenoterapiu podstupovať môže. Terapia kyslíkom totiž dokáže zvýšiť telesnú výkonnosť pri športovaní, dodá organizmu energiu, posilní imunitný systém, odďaľuje prejavy starnutia vrátane zníženej sexuálnej výkonnosti.

LPG

Čo je to LPG?

LPG je francúzsky prístroj vyvinutý pre formovanie dokonalých kriviek vášho tela. Je považovaný za jeden z najefektívnejších prístrojov v estetickej medicíne v rámci bodyformingu, čiže formovania postavy.

Ako prístroj funguje?

Systém komplexným pôsobením maximalizuje metabolizmus, odstraňuje tuk z podkožia a urýchľuje tok lymfy. Prístroj LPG vysiela do kože rytmické mechanické impulzy, čím ju intenzívne stimuluje.

S čím všetkým žene prístroj LPG pomôže?

Za základnú indikáciu je možné považovať odstránenie inak neodstrániteľného tuku v podkoží, eliminovanie celulitídy, formovanie telesných kontúr a spevnenie pokožky.

DRAKULOVA TERAPIA (PRP)

Aké sú vedľajšie účinky tejto procedúry?

Drakulova terapia je v súčasnosti považovaná za mimoriadne efektívnu, neinvazívnu, omladzovaciu metódu, bez akýchkoľvek vedľajších účinkov, a to vďaka použitiu vlastnej krvi. Akákoľvek imunitná alebo alergická reakcia je vylúčená, pretože pacientovi je implantovaný jeho vlastný, prirodzený materiál.

Čo možno získať týmto typom ošetrenia?

Koža sa napne, zlepší sa jej farba a obnoví pružnosť pokožky. Injekcie sa aplikujú v tvári, na šiji, v oblasti dekoltu i na chrbte rúk. Vpichy sa vykonávajú najmä v tých častiach tela, ktoré sú ochabnuté, s uvoľnenou a nepružnou kožou. PRP efektívne bojuje s prvými vráskami, suchosťou a lúpaním kože. Vďaka nej tiež miznú kruhy pod očami, pokožka získava zdravý a svieži vzhľad.

Kedy sú badateľné výsledky ošetrenia?

Hoci sa efekt prejaví zhruba po týždni, už nasledujúci deň môžete ísť bez obáv do práce venovať sa bežným aktivitám. Na tvári neostávajú žiadne viditeľné stopy po injekciách.

APLIKÁCIA BOTULOTOXÍNU

Je botulotoxín bezpečný?

Botulotoxín sa v estetickej medicíne používa viac ako 10 rokov. Počas tejto doby bol opakovane podrobený rôznym skúškam a schválený Úradom pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) a vládou Spojeného kráľovstva (NIBSC), ktoré majú vo svete najväčší štandardy kvality.

Ako účinkuje?

Nízka dávka preparátu sa aplikuje tenkou ihličkou do špecifických svalov, kde dochádza k dočasnému prerušeniu nervovo-svalového prenosu vzruchu a tým k požadovanému svalovému uvoľneniu. Uvoľnenie svalov vedie k vypnutiu pleti, redukcii až k vyhladeniu nežiaducich liniek a vrások.

Aké sú najčastejšie zásady, ktoré treba dodržiavať po aplikácii botulotoxínu?

Medzi najčastejšie zásady, ktoré sa odporúča po aplikácii botulotoxínu dodržiavať, patrí: obmedzenie sauny, plávania a ďalších fyzických aktivít na 24 hodín. Vyradenie konzumácie alkoholu počas jedného týždňa. Neabsolvovať masáž v oblasti vpichu aspoň 24 hodín, neopaľovať sa minimálne 3 dni, neužívať antibiotiká počas 2 týždňov, rovnaký čas sa vystríhať kozmetickej masáži a ošetrenia pleti a samozrejme nenakláňať sa aspoň 4 hodiny po absolvovaní zákroku.

Existujú určité kontraindikácie?

Aplikácia botulotoxínu sa neodporúča tehotným ženám, kojacím matkám, ľuďom s poruchami zrážanlivosti krvi, alergiou na určité zložky prípravku a pri niektorých nervových ochoreniach. Injekcie sa taktiež neaplikujú v prípade výskytu zápalu v oblasti, kde túžite vrásky vyhladiť.

Sú s aplikáciou botulotoxínu spojené vedľajšie účinky?

V ojedinelých prípadoch sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky, ktoré sú ale prechodné, nie trvalé. Môže to byť drobná modrinka v mieste vpichu, svrbenie, začervenanie, ojedinele prechodná asymetrická dysfunkcia mimických svalov v mieste aplikácie, ktorá je vždy reverzibilná (schopná spätného procesu).

Ako dlho botulotoxín účinkuje?

Redukcia vrások je viditeľná už niekoľko dní po aplikácii. Efekt pretrváva 4 a viac mesiacov, avšak skutočná doba účinku je individuálna. Pri opakovaných aplikáciách sa efekt predlžuje až na 9 a viac mesiacov.

Môže sa botox kombinovať s inými estetickými metódami?

Botox sa často používa ako súčasť kombinovanej liečby hlavne s intradermálnymi implantátmi na báze kyseliny hyalurónovej. Vhodná je i kombinácia s laserovými ošetreniami (laserový peeling a resurfacing, neablatívna laserová fotorejuvenizácia-fotoomladenie), no rovnako aj s lekárskym chemickým peelingom.

Kontaktujte nás

Inštitút estetickej medicíny
Hollého ulica č. 4
902 01 Pezinok

Objednávky na zákroky:   

+ 421 910 111 669

Bezplatná linka: 0800 500 511

Informácie o zákrokoch: iem@iem.sk, recepcia@iem.sk

Newsletter