person

LIEČBA AKNÉ POMOCOU LIEKOV

Liečba akné tabletkovou formou je určená klientom s akné ťažkého stupňa.

Priebeh ošetrenia: liečba pozostáva z užívania tabliet Aknenorminu, ktorého účinná látka Izotretinoín zabraňuje vzniku akné. Klient užíva tablety Aknenorminu po dobu 16 až 30 týždňov. Presná dávka lieku je určená lekárom na základe váhy pacienta a rozsahu ochorenia.

Efekt: vymiznutie prejavov akné po ukončení liečby.

Komu je zákrok určený: klienti s akné ťažkého stupňa neodpovedajúcim dobre na konvenčnú terapiu, pre klientov s tendenciou ku tvorbe jaziev a veľkým rozsahom ochorenia ( tvár, hrudník, chrbát).

Kontraindikácie: tehotenstvo, kojenie, možnosť otehotnenia v priebehu liečby a 1 mesiac po ukončení liečby, ochorenie pečene, vysoké hladiny tukov v krvi, vysoké hladiny vitamínu A v krvi (hypervitaminóza A), liečba tetracyklínovými antibiotikmi, alergia na izotretinoín.Klienti užívajúci Aknenormin by sa mali vyhýbať konzumácii alkoholu, zvýšenej expozícii slnku a užívaniu tetracyklínových antibiotik počas liečby.

Nežiadúce účinky: suchosť kože a slizníc, ktoré môžu byť korigované emolientnými prípravkami, balzamami na pery a kvapkami do očí. Medzi málo časté nežiaduce účinky patria bolesti hlavy, zhoršené videnie, zmeny nálad a iné.

Opakovanie: u väčšiny klientov vystačíme s jednou liečebnou kúrou.

Kontaktujte nás

Inštitút estetickej medicíny
Hollého ulica č. 4
902 01 Pezinok

Objednávky na zákroky:   

+ 421 910 111 669

Bezplatná linka: 0800 500 511

Informácie o zákrokoch: iem@iem.sk, recepcia@iem.sk

Newsletter