person

RETINOLOVÝ PEELING

Retinol je známym vitamínom A. Pôsobenie retinolu na pokožke urýchľuje regeneráciu buniek, stimuluje produkciu kolagénu a elastínu, podporuje vyblednutie hyperpigmentácií a eliminuje jazvičky po akné, minimalizuje ich prejavy a aj následky. Retinolový peeling je vhodný na zjemnenie pleti s hrubšou štruktúrou, ktorú je potrebné kvôli rôznym nedostatkom nahradiť novou.

Priebeh ošetrenia: Analýza pokožky , následne sa pleť dôkladne vyčistí a nanesie sa retinolový peeling , ktorý sa nechá pôsobiť na citlivej pleti najviac 3-4 hodiny , na normálnej pleti (pleť bez zvýšenia citlivosťi ) 8 hodín , alebo cez noc. Klient si po pôsobení retinolového peelingu umyje pleť čistou vodou a následne aplikuje hydratačný krém.

Efekt zákroku: omladenie pokožky-vyhladia sa jemné linky a vrásky, odstránenie rozšírených pórov a jazvičiek, zjednotenie celkového odtieňu pleti, spevnenie a zvýšenie elasticity pleti, naštartovanie a podpora tvorby kolagénu.

Komu je zákrok určený: vrásky a prejavy starnutia kože, strata pružnosti, jasu, rozšírené póry, drsný povrch, slnečné poškodenie kože.

Kontraindikácie: tehotenstvo a dojčenie, infekčné ochorenie kože na tvári, herpes, ekzém, otvorené rany

Nežiadúce účinky: zvýšená citlivosť kože, svrbenie, začervenanie, ošupovanie kože

Využitie: zimné obdobie (október-máj)

Opakovanie: 4 retinolové peelingy s odstupom 6 týždňov.

Rekonvalenscencia: po zákroku môže pretrvávať začervenanie citlivosť kože, je nutné nevystavovať sa slnečnému žiareniu a soláriu, neabsolvovať pobyt v saune, používať krémy s maximálnym ochranným faktorom SPF 50+, nešúpať a neškriabať si ošetrenú pokožku.

Kontaktujte nás

Inštitút estetickej medicíny
Hollého ulica č. 4
902 01 Pezinok

Objednávky na zákroky:   

+ 421 910 111 669

Bezplatná linka: 0800 500 511

Informácie o zákrokoch: iem@iem.sk, recepcia@iem.sk

Newsletter