person

MANDĽOVÝ PEELING

Kyselina mandľová je lipofilná a ľahko absorbovaná mastnou pokožkou. Prirodzene sa vyskytuje v mandliach. Má prirodzené antibakteriálne účinky a znižuje matnenie pleti postupne bez vysušenia. Mandľový peeling je najvhodnejší pre pleť so sklonom k nedokonalostiam a akné, výborne znižuje matnenie pleti.

Priebeh ošetrenia: Analýza pokožky a určenie intenzity pôsobenia chemického peelingu. Následne sa pleť dôkladne vyčistí a nanesie sa na pár minút špeciálny predpeelingový čistič, ktorý pleť pripraví na použitie samotného chemického peeling a umožní aktívnym látkam preniknúť do najhlbších vrstiev pokožky. Následne sa aplikuje samotný peeling, ktorá sa po 4 až 6 minútach neutralizuje. Nakoniec sa aplikuje hydratačný krém.

Efekt zákroku: odstránenie akné, rozšírených pórov a jazvičiek, zjednotenie celkového odtieňu pleti, spevnenie a zvýšenie elasticity pleti, naštartovanie a podpora tvorby kolagénu.

Komu je zákrok určený: strata jasu, rozšírené póry, poruchy pigmentácie pri akné, akné, jazvy po akné, mastná pleť, drsný povrch, slnečné poškodenie kože.

Kontraindikácie: tehotenstvo a dojčenie, infekčné ochorenie kože na tvári, herpes, ekzém, otvorené rany

Nežiadúce účinky: zvýšená citlivosť kože, svrbenie, začervenanie, ošupovanie kože

Využitie: zimné obdobie (október-máj)

Opakovanie: minimálne 6 x v intervale 7-10 dní, následne podľa potreby len na udržanie stavu pokožky

Rekonvalenscencia: po zákroku môže pretrvávať začervenanie citlivosť kože, je nutné nevystavovať sa slnečnému žiareniu a soláriu, neabsolvovať pobyt v saune, používať krémy s maximálnym ochranným faktorom SPF 50+, nešúpať a neškriabať si ošetrenú pokožku.

Kontaktujte nás

Inštitút estetickej medicíny
Hollého ulica č. 4
902 01 Pezinok

Objednávky na zákroky:   

+ 421 910 111 669

Bezplatná linka: 0800 500 511

Informácie o zákrokoch: iem@iem.sk, recepcia@iem.sk

Newsletter