person

KOREKCIA ASYMETRIE TVÁRE

Aplikácia botulotoxínu patrí medzi najúčinnejšie metódy v korekcií tvárových asymetrií. Aplikácia spočíva v oslabení činnosti mimických svalov, ktoré sa zúčastňujú na tvorbe asymetrie, a tým aj ich uvoľneniu. Aplikuje sa jemnou injekčnou ihlou do svalov alebo do podkožia v liečenej oblasti.

Priebeh ošetrenia: zákrok je jednoduchý, rýchly a účinný. Lekár si označí miesto vpichu, kde bezprostredne aplikuje tenkou ihlou látku do príslušnej oblasti. Samotné injekčné podanie nie je bolestivé, môžeme ho prirovnať ku štipnutiu. Aplikáciu môže vykonávať len skúsený lekár, ktorý dokonale ovláda anatómiu.

Efekt zákroku: cielenými injekčnými vpichmi lekár aplikáciou botulotoxínu uvoľní mimické vrásky, ktoré spôsobujú asymetriu tváre.

Dĺžka efektu: samotný efekt nastupuje po 48 -72 hodinách a plne sa rozvinie do 2 týždňov. Výsledný efekt pretrváva cca 4-9 mesiace po prvej aplikácií.

Komu je zákrok určený: pre všetky ženy a mužov, ktorí chcú skorigovať asymetriu tváre.

Kontraindikácie: gravidita, dojčenie, zápal v mieste vpichu, vírusové ochorenie, herpes.

Nežiadúce účinky: po vpichu môže niekoľko minút pretrvávať jemné brnenie a začervenanie, poprípade drobná modrinka, ktorá do niekoľko dní vymizne.

Opakovanie: raz za pol roka.

Rekonvalescencia: žiadna

Kontaktujte nás

Inštitút estetickej medicíny
Hollého ulica č. 4
902 01 Pezinok

Objednávky na zákroky:   

+ 421 910 111 669

Bezplatná linka: 0800 500 511

Informácie o zákrokoch: iem@iem.sk, recepcia@iem.sk

Newsletter