person

CHEMICKÝ PEELING

Chemický peeling je malý zázrak, pri ktorom sa narúšajú povrchové a hlbšie vrstvy kože a to tým, že dochádza k exofoliácii-mechanickému olupovaniu odumretých kožných buniek z povrchu pokožky.
Pleť sa tým omladí, vyhladia sa jemné linky a vrásky, zbaví sa akné, rozšírených pórov a jazvičiek, zjednotí farebný odtieň pleti, zhydratuje, spevní a zvýši elasticitu pleti a podporí tvorbu kolagénu.

Priebeh ošetrenia: analýza pokožky a určenie typu chemického peelingu a jeho intenzita. Následne s pleť dôkladne vyčistí a nanesie sa na pár minút špeciálny predpeelingový čistič, ktorý pleť pripraví na použitie samotného chemického peeling a umožní aktívnym látkam preniknúť do najhlbších vrstiev pokožky. Následne sa aplikuje samotný peeling, ktorá sa po 4 až 6 minútach neutralizuje. Nakoniec sa aplikuje hydratačný krém.

Efekt zákroku: omladenie pokožky-vyhladia sa jemné linky a vrásky, odstránenie akné, rozšírených pórov a jazvičiek, zjednotenie celkového odtieňu pleti, odstránenie hyperpigemntácie, spevnenie a zvýšenie elasticity pleti, naštartovanie a podpora tvorby kolagénu.

Komu je zákrok určený: vrásky a prejavy starnutia kože, strata pružnosti, jasu, rozšírené póry, poruchy pigmentácie, akné, jazvy po akné, mastná pleť, drsný povrch, slnečné poškodenie kože.

Kontraindikácie: tehotenstvo a dojčenie, infekčné ochorenie kože na tvári, herpes, ekzém, otvorené rany

Nežiadúce účinky: zvýšená citlivosť kože, svrbenie, začervenanie, ošupovanie kože

Využitie: zimné obdobie (október-máj)

Rekonvalenscencia: po zákroku môže pretrvávať začervenanie citlivosť kože, je nutné nevystavovať sa slnečnému žiareniu a soláriu, neabsolvovať pobyt v saune, používať krémy s maximálnym ochranným faktorom SPF 50+, nešúpať a neškriabať si ošetrenú pokožku.

Opakovanie: minimálne 6 x v intervale 7-10 dní, následne podľa potreby len na udržanie stavu pokožky.

Kontaktujte nás

Inštitút estetickej medicíny
Hollého ulica č. 4
902 01 Pezinok

Objednávky na zákroky:   

+ 421 910 111 669

Bezplatná linka: 0800 500 511

Informácie o zákrokoch: iem@iem.sk, recepcia@iem.sk

Newsletter