person

DEPIGMENTÁCIA INTÍMNEJ OBLASTI

Veľkej popularite sa okrem laserového odstránenie nežiadúceho ochlpenia v intímnej oblasti teší aj odstránenie hyperpigmentácie na intímnych oblastiach. Sfarbenie intímnych oblasti spôsobuje tehotenstvo , hormonálna nerovnováha alebo cukrovka. Chemický peeling je malý zázrak, pri ktorom sa narúšajú povrchové a hlbšie vrstvy kože a to tým, že dochádza k exofoliácii-mechanickému olupovaniu odumretých kožných buniek z povrchu pokožky a tým sa koža vyhladí a zjednotí sa jej farebný odtieň.

Priebeh ošetrenia: terapeut zanalyzuje pokožku a určí typ chemického peelingu a jeho intenzitu. Následne sa koža dôkladne vyčistí a nanesie sa na pár minút špeciálny predpeelingový čistič, ktorý kožu pripraví na použitie samotného chemického peelingu a umožní aktívnym látkam preniknúť do najhlbších vrstiev kože na intímnych miestach. Následne sa aplikuje samotná ovocná kyselinka, ktorá sa po 4 až 6 minútach neutralizuje. Nakoniec sa aplikuje hydratačný krém.

Efekt zákroku: odstránenie hyperpigemntácie na intímnych oblastiach, spevnenie a zvýšenie elasticity kože, naštartovanie a podpora tvorby kolagénu.

Komu je zákrok určený: pre kožu, ktorú v intímnych oblastiach trápia hnedé škvrny a jej drsný povrch.

Kontraindikácie: dojčenie, tehotenstvo, infekčné ochorenie, zápal na mieste ošetrenia.

Nežiadúce účinky: zvýšená citlivosť kože, svrbenie, začervenanie, ošupovanie kože.

Odporúčanie: počas ošetrenia je potrebné prísť dôkladne oholený žiletkou.

Využitie: iba v zimnom období.

Rekonvalenscencia: po zákroku môže pretrvávať začervenanie citlivosť kože, je nutné nevystavovať sa slnečnému žiareniu a soláriu, neabsolvovať pobyt v saune, používať krémy s maximálnym ochranným faktorom SPF 50+, nešúpať a neškriabať si ošetrenú pokožku.

Opakovanie: Minimálne 6 x v intervale 7-10 dní, následne podľa potreby len na udržanie stavu pokožky.

Hojenie: Po zákroku môže dôjsť k ľahkému sčervenaniu, ktoré za chvíľku vymizne.

Kontaktujte nás

Inštitút estetickej medicíny
Hollého ulica č. 4
902 01 Pezinok

Objednávky na zákroky:   

+ 421 910 111 669

Bezplatná linka: 0800 500 511

Informácie o zákrokoch: iem@iem.sk, recepcia@iem.sk

Newsletter