IEM

INŠTITÚT ESTETICKEJ MEDICÍNY

Naši špičkoví odborníci vykonávajú skrášľujúce zákroky, omladzovacie procedúry, formujú postavu a starajú sa aj o onkoprevenciu. To všetko s pomocou špičkových zariadení a podľa najnovších medicínskych postupov.

vstúpiť do sveta krásy

 
 
 
 

Vibračná plošina

 • Akým spôsobom vibračná plošina vplýva na činnosť svalstva?

  Keď ľudské telo stojí na vibračnej plošine, jeho rovnováha je narušovaná neustálymi vibráciami, čo spôsobí aktiváciu jednotlivých svalov, aby rovnováha tela zostala zachovaná. Tieto neustále zmeny sú zaznamenané svalovými receptormi vysielajúcimi signály do mozgovej kôry. Odtiaľ vyslané impulzy putujú späť do svalov a následne spôsobujú ich sťahy.

 • Je pocit svrbenie nôh, najmä lýtok, počas alebo po aplikácii vibrácií normálne?

  Je to prirodzený jav. Prístroj má veľmi silný vplyv na krvný obeh. Pri pravidelnom používaní prístroja by sa mal tento, pre niekoho diskomfortný pocit, začať zmierňovať.

 • Akého postoja alebo pozície na vibračnej doske by som sa mala vyvarovať?

  Je dôležité strániť sa pozícií, ktoré by mohli negatívne vplývať na stav kĺbov a poškodiť ich.

 • Koľko tréningov s vibračnou plošinou by mal človek týždenne absolvovať?

  Odporúčame ju vykonávať aspoň dva razy týždenne.

 • Môžu prístroj používať aj ľudia staršieho veku?

  Vibračná kúra priaznivo pôsobí na úbytok kostného tkaniva a podnecuje jeho nárast. Tým pôsobí ako skvelá ochrana proti osteoporotickej degenerácii. Ďalším pozitívnym fyziologickým aspektom vibrácií je ich vplyv na krvný obeh. Vibračná terapia má pozitívny účinok na zníženie viskozity krvi, čím dochádza k zrýchleniu krvného obehu a okysličovaniu tkanív.