IEM

INŠTITÚT ESTETICKEJ MEDICÍNY

Naši špičkoví odborníci vykonávajú skrášľujúce zákroky, omladzovacie procedúry, formujú postavu a starajú sa aj o onkoprevenciu. To všetko s pomocou špičkových zariadení a podľa najnovších medicínskych postupov.

vstúpiť do sveta krásy

 
 
 
 

Diagnostika znamienok

  • Prečo je práve dermatoskop na diagnostiku znamienok tým najlepším spôsobom?

    Dermatoskop dokáže zväčšiť obraz vyšetrovaného znamienka až 50x, vďaka čomu lekár vie spozorovať mnoho jeho špecifických rysov neviditeľných voľným okom, respektíve s istotou určiť, či je znamienko neškodné alebo podozrivé.

  • Aké sú najčastejšie rizikové faktory pre vznik melanómu?

    Rizikové faktory pre vznik melanómu sú predovšetkým genetické dispozície, oslabený imunitný systém, melanóm v rodine alebo už skôr prekonaný melanóm, ďalej chemoterapia, rádioterapia alebo mnohopočetné dysplastické névy. Tým najdôležitejším faktorom je však slnko, ktoré stimuluje telo k produkcii melanínu – kožného farbiva. To má pokožku chrániť pred škodlivým UV žiarením. Každé spálenie kože riziko vzniku melanómu mnohonásobne zvyšuje, a to obzvlášť v detskom veku.

  • Akým najbezpečnejším spôsobom možno znamienko odstrániť?

    Najefektívnejším moderným spôsobom odstránenia znamienok či pieh býva laserová liečba, ktorá je dnes vyhľadávaná ďaleko častejšie než klasické chirurgické riešenie. Certifikované americké lasery (napríklad CO2 resurfacingový laser), bývajú vedecky testované, úradne patentované, bezpečné a preukázateľne účinné. Ošetrenia pomocou nich sú neinvazívne, veľmi rýchle a spoľahlivé, vďaka čomu sa pacient po ich absolvovaní nemusí v ničom obmedzovať. CO2 laser spoľahlivo odstráni i fibrómy, papilómy, bradavice, pigmentové a starecké škvrny, jazvy po akné a podobne.